loading...

آموزش سئو سایت به زبان ساده

  منظور از استراتژی بهینه سازی سایت چیست؟   هر ایده و تفکری که بتواند به ارتقا بازدید وبسایت کمک کند تا مخاطبین بیشتری با سایت آشنا شوند و در نهایت , آنها‌را به مشتری تبدیل نماید , ا

طاهری بازدید : 619 پنجشنبه 29 خرداد 1399 نظرات (0)

 

منظور از استراتژی بهینه سازی سایت چیست؟

 

هر ایده و تفکری که بتواند به ارتقا بازدید وبسایت کمک کند تا مخاطبین بیشتری با سایت آشنا شوند و در نهایت , آنها‌را به مشتری تبدیل نماید , استراتژی سئوی وب سایت نام داراست . امروزه متخصصان سئو سایت علاوه بر سود گیری از استراتژی‌های قدیمی‌تری مانند : هدف گیری لغات مختص و کسب بک لینک‌ها , پاره ای عمیق‌تر به این این مسئله نگاه کرده‌اند و در کنار آن , از روش‌های جدیدتری نیز استفاده می کنند . ساخت محتوای منحصر برای سایت‌ها از جمله این استراتژی‌های کاربردی است . همان گونه که میدانید به جهت سئوی سایت براساس اصول فنی و حرفه ایی , می بایست استراتژی‌های مطلوب و کاربردی به عنوان هدف تعیین شود . زیرا پیش از طراحی سایت , باید استراتژی سئوی سایت کاملا پیاده سازی شود . بررسی بازدیدکنندگان , شیوه جست وجو کاربران آنلاین , بررسی سایت رقبا , بررسی لغت ها پیشنهادی گوگل و استخراج برترین کلیدواژها از جمله مواردی است که پیش از طراحی وب سایت بایستی بدان دقت شود . اگر سایتی سوای در نظر به دست آوردن موردها ذکر طراحی شود , قطعاً محتوای تولیدی از کیفیت مطلوب و درخور برخوردار نخواهند بود که این امر باعث به سردرگمی کاربران و نهایتاً کسب و کاری ناموفق در فضای وب خواهد شد .

 

لزوم تغییر‌و تحول استراتژی مبتنی بر محتوا

seo-strategy 

توسعه روز افزون یک استراتژی , به فکر , محاسبه و زمان احتیاج داراست . یک تحلیل گر متخصص باید اهداف مختلفی را برای با صرفه سازی وبسایت تعریف نماید و بعد با در حیث به چنگ آوردن اهداف و بعد ها مختلف استراتژی , برای عنا وین محتوا , تاکتیک‌های متمایز را تعریف کند . در‌این روش تلاش بر آن است که مخاطب , علایق وی و روش‌های کاربردی دست یابی به اطلاعات تحلیل و مشخص و معلوم شود . پس از دسترسی به محیط‌های ارتباطی می‌بایست محتوای مورد نظر ساخت شود و در محیط‌های منظور تکثیر یابد .

 

استراتژی توسعه و ساخت محتوا بر طبق بهینه سازی وب سایت

 

گام اول – اهداف دنبال شونده در وب سایت از اصلی‌ترین عوامل تأثیر گذار بر ساخت محتوای اختصاصی به حساب می‌آیند که بایستی کاملاً واضح و روشن باشند .

 

گام دوم – کارایی فرمایید مشاهده کرد کافی درمورد بازدیدکنندگان وبسایت داشته باشد و آن‌ها را به دقت بررسی و تحلیل نمایید . بعد از این مجزاسازی و بررسی اقدام به ساخت محتوا نمایید . همواره به این این قضیه اعتنا داشته باشید که محتوا بایستی با عبارات دارای اهمیت مناسب ساخت شوند .

 

گام سوم – محتوای تولیدی را مجدداً مورد چک و بررسی قرار دهید . زیرا محتوا باید به روز و مطابق با پارامترهای موتورهای جست و جو باشد .

 

در استراتژی نو سئوی سایت , مناسب‌ترین و بهترین محتوا برای مخاطب تشخیص داده می شود و در اختیار وی قرار داده میشود . . در استراتژی جدید محتوایی مطلوب است که به مخاطب ارزشی بیشتر نماید .

 

انواع استراتژی بهینه سازی سایت

 

با اعتنا به رقابت‌های شدید در بازاریابی اینترنتی , استراتژی‌های متعدد سئو می توانند افزایش بی نظیر درآمد را پیرو داشته باشند . استراتژی سئوی سایت در تقویت بازاریابی اینترنتی دوچندان مؤثر عمل میکند . از مهم ترین و اصولی‌ترین استراتژی‌های کارآمد سئوی حرفه‌ای برای تولید محتوای منحصر به فرد , می‌توان به موارد ذیل اشاره نمود :

 

·         بهبود کیفیت محتوای وبسایت

·         ساخت محتوای منحصر

·         نو کردن مداوم سایت

·         فعالیت و اشتراک گذاری محتوا در شبکه‌های اجتماعی

·         استعمال ازکلمات اصلی در طراحی سایت

·         بررسی ساختار URL در طراحی وب

·         بررسی تگ‌ها در ساخت وب سایت

·         ساخت لینک‌های موءثر و کاربردی

·         لینک و پیوند بلدینگ و دریافت لینک یک طرفه از سایت‌های مرتبط با موضوع

 

استراتژی با صرفه سازی تارنما چیست؟

 

استراتژی سئوی وب سایت مراحل سازماندهی محتوای سایت بر طبق قضیه است , که به موتورهای جستجو مانند گوگل در فهم قصد کاربر از جستجوی یک عبارت یا واژه و کلمه کمک می کند

راهکار سئوی سایت چیست؟

با باصرفه سازی یک کاغذ وب پیرامون موضوعات , و آن‌گاه واژه و کلمه های دارای اهمیت در درون آن مورد ها , میتوانید شانس دیده شدن خود را در یک موتور جستجو افزایش دهید و مرتبه خیر برای عبارات با اهمیت طولانی ( Long - tail keywords ) مرتبط با مورد بدست آورید .

متخصص سئو وب سایت کیست؟

 

در اصل , یک سئوکار یک استراتژیست محتوا فراوان متخصص است و به یک کسب و کار یاری مینماید تا زمان هایی را پیدا کند برای پاسخ دادن به سوالاتی که افراد در هر صنعت از طریق موتورهای جستجو بدنبال آن هستند .

 

چه‌گونه یک استراتژی با صرفه سازی سایت بنویسیم؟

۱ ) فهرستی از موردها را تهیه نمایید

 

کلمات با اهمیت قلب سئو می‌باشند , اما آن‌ها در واقع او‌لین قدم برای رویش ارگانیک شما نیستند . اولین گام نوشتن استراتژی سئو وب سایت شما این است که فهرستی از موضوعاتی ایجاد فرمایید که مایلید از یک ماه تا تعدادی سال دیگر آنان را پوشش دهید .

 

برای شروع , فهرستی از حدود ۱۰ واژه کوتاه و اصطلاحات مربوط به متاع یا خدمت خود تهیه فرمایید . از ابزار Google Keyword Tool استفاده نمائید تا حجم جستجوی آنها‌را شناسایی کرده و مشتقات مناسب آن‌ها در کسب و فعالیت خود را بیابید .

 

شما این موضوعات را با عبارات حیاتی کوتاه محبوب پیوند می‌دهید , اما با این حال برای این لغات اصلی پستی در بلاگ اختصاص نمی‌دهید . در‌صورتی‌که به تازگی آغاز به بهینه سازی سایت خود برای جستجو کرده اید , این کلمات با اهمیت برای جايگاه گرفتن در گوگل بیش تر از حد رقابتی هستند . در ادامه درخصوص چگونگی استفاده از این موضوعات صحبت خواهیم کرد .

 

با به کار گیری از حجم جستجو و رقابت به عنوان ترازو سنجش , فهرست خود را به ۱۰ تا ۱۵ واژه دارای اهمیت کوتاه محدود کنید که برای شما کلیدی هستند و مخاطبانتان نیز آن‌ها را جستجو می‌کنند . آن گاه این فهرست را به ترتیب حق تقدم بر اساس حجم جستجوی ماهانه و ارتباطش با کسب و کار خود مرتب نمائید .

 

برای مثال , در حالتی‌که یک کسب و عمل در خصوص استخر شنا همت میکند برای عبارت استخر فایبر گلاس که در هر ماه ۱۱۰۰۰۰ بار جستجو میشود درجه بدست آرود , این کلمه حساس کوتاه قادر است همان چیزی باشد که نشان دهنده زمینه کلیدی است که آنها باید برایش محتوا ساخت کنند .

 

آن‌گاه , کسب و فعالیت تعدادی کلمات مهم طولانی را مشخص و معلوم می نماید که مربوط به به این واژه و کلمه کلیدی کوتاه است , حجم معقولی جستجو ماهانه دارد و به بحث راجع به مسئله استخرهای فایبر گلاس کمک مینماید . در پی راجع به این واژه و کلمه های حیاتی طولانی بیشتر حرف خوا‌هیم کرد .

 

هریک از این کلمات اصلی به عنوان ستون ( pillar ) نامیده می‌شود و به عنوان حامی اساسی برای یک کلاستر یا خوشه ( cluster ) بزرگتر از کلمات دارای اهمیت طولانی است , و این همان چیزی است که ما‌را به قدم‌بعدی می رساند

۲ ) فهرستی از کلمات اساسی طولانی بر اساس این موضوعات تهیه فرمایید

 

درین بخش شما آغاز به با صرفه سازی صفحه ها خود برای لغت ها با اهمیت خاص می کنید . برای هر ستونی که معین کرده اید , از ابزار کلمه حساس خود به کارگیری کرده و ۵ تا ۱۰ کلمه مهم طولانی مشخص نمایید که عمیق تر به کلمه مهم مهم موضوع می‌پردازند .

بدین ترتیب , درباره‌ی انجام تحقیق کلمه دارای اهمیت , بهینه سازی تصاویر برای موتورهای جستجو , ایجاد استراتژی باصرفه سازی سایت ( نظیر مقاله ای که اکنون در حال خواندن آن هستید ) و سایر موضوعات مرتبط با سئو سایت محتوا ساخت می کنیم .

این به کسب و کار اجازه میدهد که اشخاصی را جذب کند که دارای علایق و نگرانی های متفاوت و متنوع در زمینه ی داشتن محصولی میباشند و در نهایت نقاط ورود بیشتری ( خواسته صفحات گوناگون سایت است که مخاطبان را جذب می نمایند ) برای افراد علاقمند به خرید ایجاد می‌نماید .

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
درباره ما
Profile Pic
رزومه قوی و خوش قولی مهم ترین ویژگی های یک کارشناس سئو حرفه ای هستند. شما باید شخص یا اشخاصی را برای مسائل سئوی خود پیدا کنید که قادر باشند، در این زمینه با خوش قولی عمل کنند. فردی که در سر موعد تعیین شده شما را به صفحه اول گوگل برساند و این کار را بدون استفاده از تکنیک های کلاه سیاه سئو انجام دهد. اگر به دنبال شخصی هستید که به صورت کاملا حرفه ای و خوب خدمات سئو را ارائه دهد، از طریق این صفحه با اسماعیل سحاب تماس بگیرید.
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  آمار سایت
 • کل مطالب : 6
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 2
 • آی پی دیروز : 1
 • بازدید امروز : 9
 • باردید دیروز : 2
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 32
 • بازدید ماه : 4,574
 • بازدید سال : 5,312
 • بازدید کلی : 21,998