loading...

آموزش سئو سایت به زبان ساده

  ضریب بازگشت یا  چیست؟   ضریب رجوع و برگشت یا درصد خروج یا نرخ پرش به معنی تعداد کاربرانی است که بعداز ورود به وبسایت شما(آموزش سئو به زبان ساده) سوای مشاهده هیچ کاغذ دیگری از آن خا

طاهری بازدید : 1907 دوشنبه 29 اردیبهشت 1399 نظرات (0)

 

ضریب بازگشت یا  چیست؟

 

ضریب رجوع و برگشت یا درصد خروج یا نرخ پرش به معنی تعداد کاربرانی است که بعداز ورود به وبسایت شما(آموزش سئو به زبان ساده) سوای مشاهده هیچ کاغذ دیگری از آن خارج می گردند . ضریب رجوع Bounce Rate به میزان حضور آن‌ها در کاغذ شما بستگی نداشته و معیاری برای سنجش جذابیت تارنما شما از دید بازدیدکنندگان است .

انتخاب موفقیت یک وب سایت برای جذب بازدیدکننده معمولا براساس تعداد بازدیدکننده یکتا در طول روز سنجیده میشود . در فرایند ابتدایی آغاز به کار و در چند ماه ابتدا استناد بدین آمار می‌تواند تا حدی میزان شکافت شما در اینترنت و عملکرد بخش بازاریابی را مورد بررسی قرار دهد , اما به‌دنبال فعالیت حفظ کاربرانی که به وب سایت شما وارد می گردند و تبدیل آن ها به مشتری پایانی اهمیت ویژه ای خواهد داشت.

https://ismaeilsahab.ir/bounce-rate/

bounce_rate

بررسی ضریب برگشت Bounce Rate سایت به شما نشان می‌دهد که کاربران تا چه حد با محیط تارنما ارتباط برقرار کرده و تشویق به تماشا صفحات بیشتر میگردند .

در کار ضریب بازگشت بعنوان یک فاکتور منفی شناخته میشود و بالا بودن آن نشانگر ضعف شما در روش ارائه مطالب است . مهم ترین فاکتور برای سنجش موفقیت یک تارنما تعداد کاربران ثابت آن است ; یعنی اشخاصی که اگرچه وقت یکبار به آن رمز میزنند و بروزرسانی مطالب شمارا پیگیری میکنند .

اگر وبسایت شما دارای محتوایی است که اکثر افراد تنها یکبار به آن وارد می گردند , بررسی ضریب برگشت یا Bounce Rate می تواند معیار مناسبی برای موفقیت شما باشد . افزایش تعداد بازدیدکنندگان روزانه در حالتی‌که با ارتقاء ضریب برگشت نیز همراه باشد در زمان طولانی سود مثبتی برای شما به دنبال نخواهد داشت .

ضریب بازگشت ( Bounce Rate ) فراوان نشانگر عدم رضایت کاربران از محیط وبسایت است

بررسی ضریب رجوع ( Bounce Rate ) سایت

 

با دقت به حجم اطلاعاتی که سیستم های آمارگیر قدرتمند در اختیار مدیران وب سایت ها می‌گذارند , عدم بررسی و بررسی دقیق آن‌ها قادر است موجب سردرگمی و خطا برای تصمیم های آینده گردد . برای محاسبه ضریب برگشت سایت و تصمیم گیری درست درخصوص مناسب یا نامناسب بودن آن بایستی بازدیدکنندگان را براساس شیوه ورود به سایت مدل بندی کرده و هر یک را جدا محاسبه کنیم .

۱ . ارجاع دهنده های کم ارزش

 

سایت هایی که به جمع آوری فله ای اطلاعات از اینترنت پرداخته و فارغ از بررسی بر محتوا آن را در اختیار کاربران قرار میدهند به عنوان ارجاع دهنده های نامطلوب شناخته می گردند . کسانی که از این راه به وبسایت شما وارد می گردند خیلی پرسرعت آن را ترک می‌نمایند , زیرا عموما انتظار ورود به تارنما جدیدی را نداشته اند و یا بدنبال مقاله دیگری بوده و به سایت شما پند شده اند . در میان تارنما های ایرانی لینک و پیوند پد می تواند نمونه مناسبی باشد .

۲ . پیوند مستقیم به سایت

 

این جور پیوند ها به طور معمول با یک پیام مشوق همراه هستند مثل “ پیشنهاد می‌کنیم از این تارنما بازدید نمایید ” یا “ برای حمایت از ما از وبسایت پایین دیدن فرمایید ” افرادی که از این راه به وبسایت شما وارد می گردند به هدف معین نیامده و انتظار زیادی از محتوای شما نخواهد داشت . این افراد کمی اشتیاق دارا هستند ولی نباید انتظار ضریب برگشت مناسبی از آنها داشته باشید .

۳ . Bounce Rate ورودی از موتورهای جستجو

 

اشخاصی که از طریق موتور جستجو و با عبارت مشخصی به تارنما شما وارد می گردند بطور حتم بدنبال قضیه خاصی بوده و به مطالب شما علاقه مند شده اند . در‌حالتی که ضریب برگشت برای این افراد در تارنما شما عدد بالایی باشد , یعنی بیشتراز ۵۰ % آنان بدون مشاهده هیچ صفحه دیگر از سایت شما خارج شوند , شما با مشکلی دارای اهمیت مواجه میباشید و بایستی در محیط و مطالب وب سایت خود بررسی عمیقی داشته باشید . توجه به دو نکته ذیل مضاعف حساس خواهد بود :

Bounce Rate چیست؟

https://ismaeilsahab.ir/how-to-choose-the-best-keywords/

Bounce یعنی “ پرش ” یا “ جُست ” , اگر‌چه معنی “ گزاف گویی ” هم می دهد و از طرفی Rate نیز معنای “ نرخ ” یا “ میزان ” است .

 

نرخ پرش یکی فاکتورهای حساس در با صرفه سازی سایت و همینطور تجربه کاربری است .

Bounce rate در گوگل آنالیتیکس ( Google Analytics )

Bounce Rate چه میباشد را به صورت کلی در اولیه مقاله تعریف کردیم البته تعریف Bounce rate از حیث Google Analytics پاره ای مختلف و دقیق‌تر است , از نگاه گوگل اگر کاربری صرفا یک Interaction صورت دهد , بانس ریت ( Bounce Rate ) برای آن کاربر ساخت میشود .

 

Interaction مفهوم تعامل را دارد و اکنون اینکه چه چیزی دربرگیرنده Interaction می شود را به حالت خلاصه اشاره خواهیم کرد :

 

Pageviews

Event

Transaction

 

چنانچه سه عنصر بالا تنها یکی آن ها توسط کاربر صورت دهد در گوگل آنالیتیکس نیز یک Bounce rate ساخت میشود . اصولا هر کاربری با دیدن یک صفحه دست کم یک Pageviews دارااست .

 

ولی اینجا شرطی دارد که Event ها از چه نوعی باشد و شیوه محاسبه Bounce rate را مقداری پیچیده‌تر می نماید که در پست‌های آتی به آن بیشتر اشاره خوا‌هیم کرد .

Bounce rate در سایت الکسا ( Alexa )

مضمون‌ Bounce rate از نگاه الکسا فرقی با معنایی که در گزاره نخستین کردیم ندارد . از نگاه الکسا هم در صورتی کاربری بعداز ورود به یک سایت تنها یک کاغذ را بازدید کند و آن‌گاه خارج شود یک بانس ریت ( Bounce rate ) صورت می‌دهد .

اما سوال دارای اهمیت اینجا می باشد که وب سایت الکسا ( Alexa . com ) چطور متوجه این رفتار کاربر ( خروج کاربر از کاغذ ) می‌شود؟

طبق گفته الکسا به امداد یک سری پارتنرها و همینطور تولبار الکسا و روش‌های دیگر که به آن اشاره نکرده بانس ریت را محاسبه می کند .

 

از لحاظ مخلوق میزان Bounce rate که الکسا نشان میدهد به شدت تخمینی بوده و با درصد خطای بالا است , به این ادله که راه‌بندان از سمت تلفن همراه هر روز بیشتر می شود و وب سایت Alexa امکان تشخیص این راه‌بندان عظیم را ندارد .

مفهوم Bounce در نشانی اینترنتی مارکتینگ

حتما شما از ابزارهای نشانی اینترنتی مارکتینگ همانند میلرلایت ( mailerlite ) , میل چیمپ ( mailchimp ) و … استفاده می کنید و مشاهده کردید که چند نوع Bounce را درین سرویس ها به ما نشان می دهند که تعریف آن‌ها با Bounce rate که در صدر داشتیم متعدد است .

 

Bounce در آدرس اینترنتی مارکتینگ به معنای این است که چه تعداد از ایمیل‌های ارسالی شما به دلیل مشکلات فنی سرور دریافتی , نامعتبربودن ایمیل مقصد به طریق موقت یا دائمی و … به مخاطب مدنظر نرسیده است .

 

Hard Bounce : به تعداد ایمیل‌هایی اشاره می نماید که دارای مشکلات دائمی بوده و پست الکرونیکی به مقصد نخواهد رسید . مثلا ممکن است مخاطب آدرس ایمیلی وارد کند که به هیچ وجه نیست و یا دامنه آن سرویس دهنده آدرس اینترنتی دیگر خدماتی ارائه نمی‌دهد .

Soft Bounce : به تعداد ایمیل‌هایی اشاره می کند که دارای مشکلات موقت بوده و پست الکرونیکی به مقصد فعلا نرسیده , به عنوان مثال ممکن است سرور پست الکرونیکی گیرنده به صورت موقت از فعالیت افتاده باشد و یا حجم اینباکس پست الکرونیکی مقصد پر شده باشد .

https://ismaeilsahab.ir/google-caffeine/

به لحاظ شخصی مخلوق می بایست نرخ پرش این ۲ میزان بالا را ذیل ۲ درصد نگه داشت .

مفهوم نرخ بانس در بازاریابی و فروش

 

اصطلاح نرخ پرش یا نرخ بانس سالیان قبل از اشاعه وب و اینترنت و تکنولوژی دیجیتال به کار گیری می‌شده است .

 

خود واژه‌ی Bounce به معنای برخورد با مانع و برگشت سرعت بالا است .


ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
درباره ما
Profile Pic
رزومه قوی و خوش قولی مهم ترین ویژگی های یک کارشناس سئو حرفه ای هستند. شما باید شخص یا اشخاصی را برای مسائل سئوی خود پیدا کنید که قادر باشند، در این زمینه با خوش قولی عمل کنند. فردی که در سر موعد تعیین شده شما را به صفحه اول گوگل برساند و این کار را بدون استفاده از تکنیک های کلاه سیاه سئو انجام دهد. اگر به دنبال شخصی هستید که به صورت کاملا حرفه ای و خوب خدمات سئو را ارائه دهد، از طریق این صفحه با اسماعیل سحاب تماس بگیرید.
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  آمار سایت
 • کل مطالب : 6
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 2
 • آی پی دیروز : 1
 • بازدید امروز : 15
 • باردید دیروز : 2
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 38
 • بازدید ماه : 4,580
 • بازدید سال : 5,318
 • بازدید کلی : 22,004